Hashtag: 'нови објекти'
Македонија

Отворен најголемиот „Дием-ГП“

18 јун 2020
На 8 јуни официјално беше отворен новиот супермаркет „Дием-ГП“, кој се наоѓа на ул. 4, бр.1 во Ржаничино, општина Петровец, односно во...
Свет

„Казино“ планира да отвори уште 300 продавници

29 мај 2020
Францускиот синџир за малопродажба „Казино“ планира да отвори уште 300 продавници до крајот на годинава за да ја задоволи зголемената...
Свет

„Лидл“ отвори нова продавница во Загреб

26 мај 2020
„Лидл“ продолжува со проширување на продажната мрежа во Хрватска – 102. објект е отворен на загрепската улица 201...
Актуелно

Нов „Супер Тинекс“ во Прилеп

19 мај 2020
Трговскиот синџир „Тинекс“ во саботата го отвори новиот маркет „Супер Тинекс“ во Прилеп...
Македонија

Нов „Ти-Ди фрути“ во Струмица – нуди достава до дома

24 мар 2020
Новиот специјализиран маркет за овошје, зеленчук и здрава храна „Ти-Ди фрути“ беше отворен на 11 март во Струмица. Маркетот нуди достава...
Македонија

Скопје доби нова дрогерија dm

09 мар 2020
На 5 март се отворија вратите на новата дрогерија dm во „Поинт ритеил парк“ на бул. Македонско-косовска бригада, бр. 67...
Македонија

„Рамстор“ го отвори вториот маркет во Струмица

10 јан 2020
Компанијата „Рамстор“ – Македонија отвори нов маркет, лоциран на улицата Гоце Делчев, бр. 42 во Струмица...
Македонија

Нов маркет „Рамстор“ во Карпош

11 ное 2019
Компанијата „Рамстор“ – Македонија отвори нов маркет во петокот (8 ноември), лоциран на улица Прашка, бр. 11/2 во скопската населба...
Македонија

Нов „Деликатесен Тинекс“ на Водно

30 окт 2019
„Тинекс“ го отвори вториот маркет „Деликатесен Тинекс“ (Delicatessen Tinex), лоциран на улицата Питу Гули, бр. 59 во скопската населба Водно...
Македонија

Втор „Дием-ГП“ во Битола

03 окт 2019
На 23 септември беше отворен новиот специјализиран маркет „Дием-ГП“ на улицата Асном, бр. 1А, веднаш до влезот на болницата во Битола...
Македонија

Отворен нов ексклузивен „Жито“ во Велес

01 окт 2019
Во саботата почна со работа новиот, ексклузивен маркет „Жито“ во Велес, кој е 15. објект на трговскиот синџир во овој град и 58. во...
Регион

Отворен максимаркет „Томи“ во Задар

02 сеп 2019
На 24 август „Томи“ отвори нов продажен објект во Задар, на улицата Марко Марулиќ, бр. 7. Површината на продажниот простор...
Вчитува уште новости...