Маркетинг

Србија: „Персу“ ги изненади заљубените парови

14 фев 2024
Од компанијата посочуаат дека целта на оваа акција било да им покажат на потрошувачите колку им значат на еден поинаков и неочекуван...

Хрватска: Лука Модриќ и „Подравка“ со промотивен спот за Lino Lada (Видео)

13 фев 2024
Овој тв спот, како и преходниот, со Доминик Ливаковиќ, е снимен под режисерската палка на Далибор Метаниќ и под будното око на агенцијата...

Малезија: „Кока Кола“ ја одбележува годината на Змејот со празничен дизајн

13 фев 2024
Покрај специјалниот дизајн за соковите, компанијата лансирала и филтер за сликите на социјалните мрежи кои ќе им овозможат на...

Кина: „Карслберг“ ја слави лунарната Нова година

12 фев 2024
Дизајнот кој е потпишан од Офен Ху, ја пренесува суштината на лунарната Нова година и е олицетворение на смелоста, убавината и живоста,...

Хрватска: „Подравка“ и Ливаковиќ со нов спот

07 фев 2024
Мотото на спотот е „Кој ти брани“, преку кое се испраќа пораката дека Čokolino совршено се дополнува со активниот начин на живот.

САД: Нова кампања на „Пепсико“ (Видео)

06 фев 2024
Кампањата е инспирирана од книгата „Денот на мрмотот“, а во главната улога е актерот Стивен Тоболовски, кој ја толкува улогата во...

Србија: Grand кафе и Анѓелка Стевиќ – Жугиќ во нова кампања (Видео)

05 фев 2024
Со продолжување на оваа кампања годинава, Grand кафе порачува дека е потребно прво да се грижиме за себе, за да можеме да се грижиме и за...

Минтел: Брендовите и инфлуенсерите (реални и виртуелни)

24 јан 2024
Загриженоста за негативните последици од лажните содржини на инфлуенсерите води до зголемен фокус на автентичноста, додека...

САД: Нова кампања на Pepsi (Видео)

18 јан 2024
Оваа кампања доаѓа откако минатата година компанијата во пресрет на 125 годишнината го претстави новиот визуелен идентитет во кој е...

САД: „Фрито леј“ со кампања „Мојата радост“ (Видео)

26 дек 2023
Кампањата е креирана во соработка со режисерот Роберт Лаур и агенцијата „Обсидианворкс“ и во нека ќе бидат вклучени реклами во траење...

„Дијаџио“ започна кампања за одговорно конзумирање на алкохол (Видео)

15 дек 2023
Кампањата има за цел да им укаже на купувачите да уживаат повеќе во секоја пригода со паметна, а не многу голема конзумација на алкохол,...

(Видео)„Књаз Милош“ ја претстави празнична ретро етикета

12 дек 2023
Се работи за етикета со Дедо Мраз, која компанијата ја користела во 2000. година, наведуваат од компанијата на својот профил на Instagram.
Вчитува уште новости...