Актуелно

Бугарска фирма го носи Beyond Meat во Македонија

21 јул 2021
Бугарскиот дистрибутер на органска храна и пијалаци „Смарт органик“ од минатиот месец е официјален дистрибутер на Beyond Meat за...

„Моет Хенеси“ и „Кампари“ ќе основаат заедничка компанија

14 јул 2021
„Моет Хенеси“, член на гигантот за луксузни производи ЛВМХ и „Кампари“ ќе имаат еднакви удели во новата компанија, основана со цел...

„Лореал“ претстави иновативна амбалажа

07 јул 2021
Biotherm е првиот бренд на компанијата кој ќе лансира производ во такво шише

Ексклузивно: Рускиот дисконт „Мере“ влегува во Македонија

01 јул 2021
Според податоците од Цeнтрален регистар, „Мере“ влегува преку фирмата „Русторг ДОО“ - Прилеп, основана пред околу две недели

Што да направите за купувачите да се вратат

30 јун 2021
За да допрат до срцето на потрошувачите, компаниите мора да разберат што сакаат купувачите и кои се нивните „слаби“ точки за да го...

„Виртуелни“ супермаркети се отвораат во Португалија

28 јун 2021
На пазарот во Португалија влегуваат „Блок“ и „Горилас“, два нови играчи специјализирани за брза испорака на намирници

Турски „Коч“ доаѓа во БиХ

28 јун 2021
Турската групација „Коч“ наскоро ќе дојде на пазарот во Босна и Херцеговина, објавија босанските медиуми

Горан Теменугов: Земјо моја

24 јун 2021
Генералните забелешки на понуденото законско решение се дека градежната мафија ќе ја искористи можноста и за мали пари ќе дојде до...

„Лидл“ се регистрираше во Босна и Херцеговина

15 јун 2021
„Лидл БиХ“ е регистрирана на „Маглајска“ 1 во сараевската општина Центар

„Унилевер“ лансира картонска амбалажа за детергент

14 јун 2021
„Унилевер“ лансираше прототип шише за детергент од картон, кое прво ќе се појави на пазарот во Бразил следната година

Кампања на „Алкалоид“: Со преглед на видеoто „Чукни во дрво“ донирате за Детска клиника

10 јун 2021
„Алкалоид“ низ видеоспот во кој деца ја пејат антологиската „Чукни во дрво“ на Влатко Стефановски, го одбележува 85. роденден, со тоа...

Прва Мапа на дистрибутери и втора Мапа на трговци

09 јун 2021
InStore ви најавува – првпат на македонскиот пазар во јули 2020 година ќе биде објавена Мапа на дистрибутери, како и второто издание на Мапа...
Вчитува уште новости...