Видео вести

(ВИДЕО) Beck's лансираше пиво забрането за помлади од 70 години

19 мај 2023
Брендот лансираше и платформа за е - трговија каде потрошувачите можат да ја внесат својата лична карта со што потврдуваат дека се...

(ВИДЕО) „Девојката со бисерна обетка“ дели бесплатна Coca-Cola

24 апр 2023
Централната фигура на ремек-делото од 17 век – „Девојката со бисерна обетка“ , оживеа на меѓународниот аеродром Гуаруљос во Сао Пауло...

(ВИДЕО) „Сув јануари“ за Антмен

30 јан 2023
Heineken претстави нова кампања со Антмен, неколку недели пред објавувањето на најновата епизода од филмската франшиза...

(ВИДЕО) Урош Богдановиќ: Брендовите не смеат да лажат

28 дек 2022
Урош Богдановиќ во интервјуто за InStore на интересен начин ни откри како да се раскаже приказната за еден бренд, за таа да биде еднакво...

(ВИДЕО) Дејан Митковски: Производи во премиум сегментот за излез од криза

21 дек 2022
Во одличното интервју за InStore Дејан Митковски, експерт за продажба и бизнис-развој истакна: Проблем што произлегува од кризата, а кој...

(ВИДЕО) Сашка Костовска Длака: Од кои извори да ги финансирате вашите бизниси?

14 дек 2022
Македонските компании ги познаваат само традиционалните банкарски и финансиски инструменти, а воопшто не се запознаени со можностите...

(ВИДЕО) Сашо Димоски: Македонскиот пазар како логистички хаб

09 дек 2022
Сашо Димоски e генерален директор на Гебрудер Вајс – Македонијa. Во интервјуто за InStore зборува за деловните трендови за кои компаниите...

(ВИДЕО) Бојан Радун: Сопственик vs менаџер во семејна компанија

09 дек 2022
Бојан Радун, главен извршен директор на „Имлек“ и косопственик на „Нектар“ во видеоинтервјуто за InStore ни открива кои се предизвиците...

(ВИДЕО) Pepsi во кампања со Лидзи Лохан

05 дек 2022
Брендот Pepsi и актерката Лидзи Лохан заедно претставија нова кампања под називот „пилк“ за промоција на Pepsi сок со млеко

(ВИДЕО): Мина Јанакиев: Мора да се менува системот на размислување

30 ное 2022
На 8 FMCG SUMMIT во Скопје, Мина Јанакиев, консултант за анализа на продажбата во Nielsen IQ зборуваше за предизвиците во FMCG-секторот и како...

(ВИДЕО) Реј Гаул: Како размислуваат вашите купувачи?

23 ное 2022
Реј Гаул, коосновач и извршен директор на „Retail Cities“, во видеоинтервјуто за InStore открива зошто е важно да се разбере однесувањето на...

(ВИДЕО) Ениса Селмановиќ - Салкиќ: Какви се нашите менаџери?

16 ное 2022
Ениса Селмановиќ-Салкиќ е основач и директор на агенцијата Consultor. Taa им помага на компаниите да се реорганизираат, воспостават процеси и...
Вчитува уште новости...