Hashtag: 'видео'
Маркетинг

(ВИДЕО) „Кока кола“ претстави кампања „Ремек - дело“

13 мар 2023
Во рамки на кампањата, чија цел е да го издигне популарниот пијалак со осврт на трудовите на многу светски уметници, компанијата...
Видео вести

(ВИДЕО) Урош Богдановиќ: Брендовите не смеат да лажат

28 дек 2022
Урош Богдановиќ во интервјуто за InStore на интересен начин ни откри како да се раскаже приказната за еден бренд, за таа да биде еднакво...
Видео вести

(ВИДЕО) Дејан Митковски: Производи во премиум сегментот за излез од криза

21 дек 2022
Во одличното интервју за InStore Дејан Митковски, експерт за продажба и бизнис-развој истакна: Проблем што произлегува од кризата, а кој...
Видео вести

(ВИДЕО) Сашка Костовска Длака: Од кои извори да ги финансирате вашите бизниси?

14 дек 2022
Македонските компании ги познаваат само традиционалните банкарски и финансиски инструменти, а воопшто не се запознаени со можностите...
Видео вести

(ВИДЕО) Сашо Димоски: Македонскиот пазар како логистички хаб

09 дек 2022
Сашо Димоски e генерален директор на Гебрудер Вајс – Македонијa. Во интервјуто за InStore зборува за деловните трендови за кои компаниите...
Видео вести

(ВИДЕО) Бојан Радун: Сопственик vs менаџер во семејна компанија

09 дек 2022
Бојан Радун, главен извршен директор на „Имлек“ и косопственик на „Нектар“ во видеоинтервјуто за InStore ни открива кои се предизвиците...
Видео вести

(ВИДЕО): Мина Јанакиев: Мора да се менува системот на размислување

30 ное 2022
На 8 FMCG SUMMIT во Скопје, Мина Јанакиев, консултант за анализа на продажбата во Nielsen IQ зборуваше за предизвиците во FMCG-секторот и како...
Видео вести

(ВИДЕО) Реј Гаул: Како размислуваат вашите купувачи?

23 ное 2022
Реј Гаул, коосновач и извршен директор на „Retail Cities“, во видеоинтервјуто за InStore открива зошто е важно да се разбере однесувањето на...
Видео вести

(ВИДЕО) Ениса Селмановиќ - Салкиќ: Какви се нашите менаџери?

16 ное 2022
Ениса Селмановиќ-Салкиќ е основач и директор на агенцијата Consultor. Taa им помага на компаниите да се реорганизираат, воспостават процеси и...
Видео вести

(ВИДЕО) Како Роналдо ги сруши акциите на „Кока кола“

16 јун 2021
Гестот што го направи Кристијано Роналдо, на прес конференцијата пред натпреварот Португалија - Унгарија, уште еднаш покажа колку се...
Видео вести

(ВИДЕО) Прва глобална промоција на Carlsberg

13 јан 2021
Данската пиварница „Карлсберг“ објави реклама во која го промовира безалкохолното пиво Carlsberg 0.0, а во која учествува и данскиот актер...
Видео вести

(ВИДЕО) „Кооп“ божиќна реклама: Сите да направиме нешто добро за заедницата

22 дек 2020
Божиќната реклама на „Кооп“, во која се претставени двајца браќа, нè потсетува дека, како и да изгледа Божиќ годинава, позитивниот дух...
Вчитува уште новости...