Видео вести

(ВИДЕО) Бобан Младеновски: Надминете ги очекувањата за вас

28 Nov 2023

Инспиративната презентација на Бобан Младеновски, менаџер на транспорт во „Теско“,  на 9. FMCG SUMMIT предизвика да се постави прашањето: како се воспоставува брзина и ефикасност во синџирот на снабдување, но и што македонските компании можат да научат од глобален малопродажен синџир каков што е „Теско“?

Одговорите може да ги погледнете во видео-интервјуто:@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...