Видео вести

(ВИДЕО) Калина М. Михајловска: Низок потенцијал за нови производи во инфлација

13 Dec 2023

Калина Медаровска Михајловска е управител на истражувачката агенција БРИМА, која на 9. FMCG SUMMIT презентираше резултати од специјално направеното истражување за самитот.

33% од потрошувачите, во време на инфлација се префрлуваат на поевтини и алтернативни производи, а 31% од испитаниците даваат приоритет на основните производи, објасни Медаровска Михајловска.

Учесниците на самитот имаа можност да слушнат повеќе, а дел од заклучоците од истражувањето погледнете ги во видео-интервјуто дадено за InStore.

Интервјуто може да го погледнете тука:@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...