Видео вести

(ВИДЕО) Ениса Селмановиќ - Салкиќ: Какви се нашите менаџери?

16 ное 2022

Ениса Селмановиќ-Салкиќ е основач и директор на агенцијата Consultor. Taa им помага на компаниите да се реорганизираат, воспостават процеси и да се развиваат во насока на зголемена ефикасност и профитабилност.

Во видеоинтервјуто за InStore ни открива какви се менаџерите од Балканот, дали слушаат совети и кога се видливи резултатите откако тие ќе се одлучат за нов начин на менаџирање. 

Егото секогаш стои меѓу нас и човекот кој ни зборува дека начинот на кој што работам не е добар, дека можеби треба да се подобри, да се промени. Треба прво да се промени нашата личност, да се тргне егото настрана. Тогаш можеме да направиме сè, тогаш сме непобедливи!, ни откри Ениса.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...