Hashtag: 'интервју '
Регионално

Украински„Силпо“- еден од најпосебните трговци во светот

14 јун 2023
Катерина Охуријаиева, директорка на маркетинг во „Силпо“ – Украина, е стручњак за маркетинг во малопродажба. Последните четири години...
Регионално

Филип Лунески: Креираме индустрија која ќе го промени светот

26 апр 2023
Во разговорот со Лунески дознаваме дека една од главните задачи е демистификација на канабис-индустријата и претставување пред...
Регионално

Милена Киселички: Пионер во кондиторската индустрија во Ангола

23 мар 2023
Ние влеговме на овој пазар со намера да воведеме маркетиншки пристап кон категоријата, што досега во Ангола не постоеше, и нашиот прв...
Видео вести

(ВИДЕО) Урош Богдановиќ: Брендовите не смеат да лажат

28 дек 2022
Урош Богдановиќ во интервјуто за InStore на интересен начин ни откри како да се раскаже приказната за еден бренд, за таа да биде еднакво...
Видео вести

(ВИДЕО) Дејан Митковски: Производи во премиум сегментот за излез од криза

21 дек 2022
Во одличното интервју за InStore Дејан Митковски, експерт за продажба и бизнис-развој истакна: Проблем што произлегува од кризата, а кој...
Видео вести

(ВИДЕО) Сашка Костовска Длака: Од кои извори да ги финансирате вашите бизниси?

14 дек 2022
Македонските компании ги познаваат само традиционалните банкарски и финансиски инструменти, а воопшто не се запознаени со можностите...
Видео вести

(ВИДЕО) Сашо Димоски: Македонскиот пазар како логистички хаб

09 дек 2022
Сашо Димоски e генерален директор на Гебрудер Вајс – Македонијa. Во интервјуто за InStore зборува за деловните трендови за кои компаниите...
Видео вести

(ВИДЕО) Бојан Радун: Сопственик vs менаџер во семејна компанија

09 дек 2022
Бојан Радун, главен извршен директор на „Имлек“ и косопственик на „Нектар“ во видеоинтервјуто за InStore ни открива кои се предизвиците...
Регионално

Иво Генчев: 2022 е предизвикувачка, но се чини и една од најуспешните во регионов

06 дек 2022
Имајќи ги во предвид сите карактеристики на поединечните пазари, креиравме долгорочна стратегија и јасна улога во овој дел на регионот,...
Видео вести

(ВИДЕО): Мина Јанакиев: Мора да се менува системот на размислување

30 ное 2022
На 8 FMCG SUMMIT во Скопје, Мина Јанакиев, консултант за анализа на продажбата во Nielsen IQ зборуваше за предизвиците во FMCG-секторот и како...
Видео вести

(ВИДЕО) Реј Гаул: Како размислуваат вашите купувачи?

23 ное 2022
Реј Гаул, коосновач и извршен директор на „Retail Cities“, во видеоинтервјуто за InStore открива зошто е важно да се разбере однесувањето на...
Видео вести

(ВИДЕО) Ениса Селмановиќ - Салкиќ: Какви се нашите менаџери?

16 ное 2022
Ениса Селмановиќ-Салкиќ е основач и директор на агенцијата Consultor. Taa им помага на компаниите да се реорганизираат, воспостават процеси и...
Вчитува уште новости...