Видео вести

(ВИДЕО) Петар Ќорлука: Луѓето ќе запаметат кој како се однесувал во кризни времиња

23 дек 2020

Во видеоинтервјуто Петар Ќорлука, сопственик на „Виолета“  ги пренесе своите знаења, искуства и совети за присутните на 6 FMCG SUMMIT Skopje 2020 што се одржа на 26 ноември, во организација на нашиот магазин InStore и агенцијата „Кликер маркетинг“.

Годинава најважно е да опстанеме, да го задржиме континуитетот, да ги исполниме очекувањата на потрошувачите. Во кризата многу се тепаат за профит или повлекуваат погрешни потези поради страв од пропаст, вели Ќорлука.

Целото интервју може да го погледнете на видеото или да го прочитате тука.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина(ВИДЕО) Oatly прашува: Дали сте глупави?

09 авг 2020

(ВИДЕО) Нова, духовита реклама за пиво

09 авг 2020

(ВИДЕО) Најпаметната количка за купување

09 авг 2020

(ВИДЕО) Прва глобална промоција на Carlsberg

09 авг 2020

(ВИДЕО) „Кооп“ божиќна реклама: Сите да направиме нешто добро за заедницата

09 авг 2020

(ВИДЕО) Божиќната реклама на „Кока кола“ го топли срцето

09 авг 2020
Вчитува уште новости...