Hashtag: 'Франција'
Свет

Француските трговци ги замрзнаа цените

15 јун 2020
Голем број малопродажни трговци во Франција ги замрзнаа цените на приватните трговски марки за време на кризата со коронавирусот...
Свет

Франција и Холандија бараат заострени стандарди во трговските договори со ЕУ

12 мај 2020
Париз и Хаг излегоа со предлог со кој се повикува ЕУ да воведе поголеми увозни давачки за земјите кои не ги почитуваат обврските за...
Свет

Франција фрли 10 милиони литри пиво поради карантинот

07 мај 2020
Бројките ги објави Асоцијацијата на пивари во Франција по состанокот со претставници на 300 компании, кои опфаќаат 98 проценти од...
Свет

Франција ќе ги отвори продавниците на 11 мај

24 апр 2020
Француската влада најави дека ќе ги отвори сите малопродажни објекти, освен рестораните и кафулињата, по укинувањето на мерката...
Свет

„Интермарше“ воведува Franco-Score

24 јан 2020
Француски „Интермарше“ го претстави новиот систем на означување Franco-Score, како поддршка на земјоделството во земјата
Свет

„Казино“ ги продава маркетите

18 окт 2019
Целта на трговецот е е до крајот на првиот квартал од следната година да собере 2,5 милиони евра од продажба на имот
Свет

„Карфур“ отвори продавница за козметика во Париз

08 окт 2019
Трговскиот синџир „Карфур“ отвори специјализирана продавница за козметика во главниот град на Франција, а најголем дел од...
Свет

Два нови дисконти „Супеко“ во Франција

10 сеп 2019
„Карфур“ во моментот има 23 продавници „Супеко“ во Шпанија, 15 во Романија, 2 во Полска и една во Италија...
Свет

Франција го казни „Амазон“ со 4,4 милиони долари

06 сеп 2019
Француското Министерство за финансии поднесе тужба против онлајн гигантот во 2017 година, поради „наметнување на нечесен трговски однос...
Македонија

Македонија е на 28 место во извозот на вино

08 јул 2019
Лидер е Франција со извоз од 11 милијарди долари или 29,5% учество во вкупниот извоз во светски рамки
Свет

Групацијата „Казино“ продаде осум маркети за 39 милиони евра

04 јул 2019
Од компанијата изјавија дека продажбата на другите објекти „оди според планот“
Свет

Поморот на пчелите го загрози производството на мед во Франција

28 јун 2019
Франција е петти производител на мед во ЕУ
Вчитува уште новости...