Hashtag: 'канцеларии'
Актуелно

„Амазон“ отвора канцеларии во Хрватска

03 сеп 2021
Е-гигантот „Амазон“ отвора претставништво во Хрватска, во кое се очекува дека ќе бидат вработени околу 50 луѓе...
Свет

Вработените на „Амазон“ не се враќаат во канцеларија до јануари 2022

23 авг 2021
Причина е наглото зголемување на бројот на заразени со делта сојот на Ковид -19
Свет

„Амазон“ се шири во Романија

15 мар 2021
Американскиот онлајн гигант „Амазон“ отвора уште три оддели во Романија, во кои планира да вработи 500 луѓе до крајот на годината
Вчитува уште новости...