Hashtag: 'компании'
Македонија

Азески – Петров: Поддршка за дигитализацијата и иновативноста на компаниите

17 сеп 2021
Азески ги презентираше актуелните проекти и стратешките активности на Комората, ставајќи акцент врз поддршката на компаниите во...
Македонија

ПИОМ: Неуспешна испораката на листите за стаж на вработените до околу 600 компании

31 авг 2021
До близу 600 компании не стигнала електронската порака од Фондот на пензиското и инвалидското осигурување со листата за стаж и плата на...
Регион

„Звечево“ ја продаде дивизијата за алкохолни пијалаци

27 авг 2021
Вредноста на трансакцијата не е објавена
Свет

Над 4.000 компании ќе учествуваат на саемот АНУГА 2021

26 авг 2021
Се очекуваат уште пријави, соопштија организаторите
Македонија

ФИТР го објави најобемниот повик годинава - 8 милиони евра за компаниите

20 авг 2021
Повикот ќе биде отворен до 15 октомври до 14 часот
Свет

Четиридневната работна недела стана хит кај работодавачите

17 авг 2021
Работна недела од четири дена стана хит меѓу работодавачите во Шпанија, Нов Зеланд, Јапонија, но и во Данска и Исланд
Македонија

Ќе се отвори Центар за поддршка на домашните компании за настап на НАТО пазарот

10 авг 2021
Државата ќе биде сојузник на сите компании кои ќе ја имаат и амбициозноста и квалитетот да се борат
Македонија

Македонски компании ќе може да учествуваат на НАТО тендерите

10 авг 2021
Измените на Законот за јавни набавки во областа на одбраната и безбедноста, со коишто се овозможува ова, се објавени во Службен весник
Македонија

„Алкалоид“ продолжува да расте и да инвестира

29 јул 2021
„Алкалоид“ во првите шест месеци од оваа година оствари позитивни финансиски резултати, покажуваат билансите на успех на оваа...
Македонија

Од денес почна аплицирањето за бескаматни кредити од линијата „Ковид 4“

15 јул 2021
Потенцијалните корисници на кредит од оваа кредитна линија, треба да имаат пад на приходите од најмалку 30 отсто во 2020 во однос на 2019...
Македонија

Од утре бескаматни кредити за најпогодените сектори

14 јул 2021
Од утре, 15 јули, компаниите ќе можат да аплицираат за нова бескаматна кредитна линија „Ковид 4“
Македонија

И годинава ќе продолжи поддршката за компаниите и за граѓаните

13 јул 2021
Веќе се работи и на реализација на дел од другите препораки произлезени од годишниот дијалог за економски политики на земјите од...
Вчитува уште новости...