Свет

„Данон“ воспостави програма за стратешко партнерство

15 сеп 2023

„Данон“ покрена програма за глобално стратешко партнерство со желба да изгради уште поцврсти релации со своите глобални партнери. 

Иницијативата, наречена „Партнер за раст“ („Partner for Growth") вклучува партнери почнувајќи од стартапи до големи корпорации и академски институции.  ​​

Планот ќе ни овозможи да ги поместиме границит“ за иновации во секторите „млеко“ и „производи од растително потекло“ користејќи био - решенија и потпирајќи се на „култура на две компании. Преку блиска соработка со нашите партнери, можеме да истражиме нови хоризонти во врска со супериорноста на производите, нови технологии во ферментација и декарбонација и да пронајдеме нови решенија што ќе бидат од корист за нас, нашите партнери, потрошувачите и планетата, соопштија од „Данон“. 

Извор: FoodBev
Фото: Danone@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...