Видео вести

(ВИДЕО) Сашка Костовска Длака: Од кои извори да ги финансирате вашите бизниси?

14 дек 2022

Македонските компании ги познаваат само традиционалните банкарски и финансиски инструменти, а воопшто не се запознаени со можностите што ги нудат алтернативните финансиски извори. Токму затоа е клучна соработката на компаниите со финансиските фасилитатори. Ова го нагласи нашата соговорничка Сашка Костовска Длака, финансиски фасилитатор, говорник на 8 FMCG SUMMIT SKOPJE.

Најчестите проблеми на компаниите се појавуваат во имплементацијата на проектите, бидејќи грантовите шеми се реализираат во согласност со инструменти со одредени правила и буџети. Задолжително е да се следат плаќањата и инвестирањата, кои треба да се во согласност со проектот, изјави за InStore Костовска Длака.

Погледнете го видеоинтервјуто со Сашка Костовска Длака:

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...