Hashtag: '„Тинекс“'
Македонија

Тинекс: Прекршочно сме казнети затоа што добавувачите не ни носеа овошје и зеленчук

28 апр 2023
„Тинекс-МТ“ како трговец со својата најдобра намера да излезе во пресрет на своите потрошувачи како и да ги исполни одлуките на Влада,...
Локално

К. Теодосијадис: Горд сум на трајното влијание што го имав врз малопродажбата и врз економијата

06 јул 2022
Консантинос Теодосијадис, генерален менаџер на „Тинекс“, неодамна објави дека на крајот на јуни ја завршува својата долгогодишна...
Македонија

Девет стартап компании ќе продаваат иновативни производи во „Тинекс“

29 мар 2022
Од денес девет македонски стартап компании започнуваат со продажба на своите иновативни производи во рамките на предизвикот „Стартап...
Македонија

„Супер Тинекс“ и „Космо“ ги отворија вратите во „Ист гејт мол“

29 окт 2021
Утрово, во склоп на новиот трговски центар „Ист гејт мол“, компанијата „Тинекс“ ги отвори вратите на две нови продавници,...
Македонија

„Тинекс“ ќе има каси за самонаплата во маркетот во „Ист гејт мол“

27 окт 2021
Со оваа иновација Тинекс ги доближува потрошувачите до светските начини на пазарење, соопштија од компанијата
Македонија

Отворен нов „Тинекс“ маркет во Аеродром

26 јул 2021
Отворањето на овој маркет обезбеди 16 нови работни места, а потрошувачите ќе ги опслужуваат две наплатни каси
Македонија

Институтот „Козле“ доби опрема од донаторската акција на „Жито лукс“ и „Тинекс“

18 мај 2021
За секој купен производ од палетата на „Жито лукс“ во некој од маркетите на „Тинекс“, дел од средствата се издвојуваа со цел набавка...
Вчитува уште новости...