Hashtag: 'маркети'
Свет

„Метро“ се враќа на големопродажбата

24 јан 2020
Нашето потекло е големопродажбата, таа е и нашата иднина
Свет

„Шпар“ се шири во Шпанија

16 јан 2020
Трговскиот синџир „Шпар“ го зголеми својот продажен простор во Шпанија за 3.000 квадратни метри, благодарение на своите партнери „Лидер...
Македонија

Најмалку по 10 денари ќе чинат пластичните кеси во маркетите

24 дек 2019
Годишно на домашниот пазар се пуштаат меѓу 120 и 150 милиони пластични кеси кои завршуваат како отпад
Македонија

„Тамаро“ маркети донираат 6.000 евра за помош на свој сограѓанин и 400 пакетчиња за деца

20 дек 2019
Во донациите по повод Божик ќе има и 400 пакетчиња за деца
Актуелно

Неработна недела во Македонија: Синдикатот побара, трговците не се противат

17 дек 2019
Ваквото законско решение би можело и да ги намали трошоците за работна сила, поради потребата од ангажирање на помал број на вработени....
Македонија

„Веро“ има нов генерален директор

16 дек 2019
Од 2 декември 2019 година, Петар Денковски е назначен за нов генерален директор на „Веропулос“ Дооел Скопје, кој доаѓа на местото на...
Македонија

Почнува есенската WOW распродажба во „Веро центар“

04 ное 2019
Речиси сите продавници во „Веро центар“, вклучувајќи го и „Веро“ маркетот, од 6 до 10 ноември (од среда до недела) на потрошувачите ќе им...
Свет

„Казино“ ги продава маркетите

18 окт 2019
Целта на трговецот е е до крајот на првиот квартал од следната година да собере 2,5 милиони евра од продажба на имот
Свет

„Алди“ ја шири својата мрежа во Италија и во Швајцарија

14 окт 2019
Синџирот маркети во Италија ќе отвори 80 нови продажни места и голем логистички центар
Регион

Хрватски „Певец“ ќе го смени името

10 окт 2019
Пред извесно време, компанијата ја доби правната битка против семејството Певец во судски спор што траеше четири години
Регион

ЦРНА ГОРА: Казна до 10.000 евра за продавниците што ќе работат во недела

09 окт 2019
Според новиот закон, маркетите не смеат да отворат во недела, како и на државни и на други празници
Регион

Натпревар ширум Србија во правење ајвар - победникот „оди“ во маркетите

13 сеп 2019
Мотото на натпреварот е „Излези ми на тегла“
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 37 | следни