Hashtag: 'цени'
Свет

Купуваме најскапа храна од 70 - тите години, па наваму

17 сеп 2021
За владите ширум светот, поскапувањето на храната во нивната земја може да има висока политичка цена
Свет

Се зголемија глобалните цени на храната по двомесечен пад

03 сеп 2021
Глобалните цени на храната во август повторно забележија пораст, откако имаа двомесечен пад, поттикнати од силниот меѓународен скок на...
Регион

Недостиг од пилешко месо во БиХ

25 авг 2021
Сѐ помалку пилешко месо има во продавниците во БиХ, а како причини за тоа се наведуваат забраната за увоз на бело месо од Турција и...
Свет

Рекордна инфлација во Германија

13 авг 2021
Порастот во јуни изнесуваше 2,3 отсто
Свет

Екстремни суши во Бразил: Двојно се зголеми цената на кафето

12 авг 2021
Нов, експлозивен скок на берзите
Свет

ФАО: Пад на цените на храната во јули

10 авг 2021
Индексот на цените на основните прехранбени производи на ФАО падна за 1,2 проценти во јули во споредба со јуни кога беше прекинат растот...
Македонија

Во јули зголемени трошоците на живот за 0,5 проценти во однос на јуни

09 авг 2021
Пораст е забележан кај цигарите за 0,9 проценти, млекото за 0,8 проценти, лебот и житата за 0,4 проценти и пивото за 0,3 проценти
Актуелно

Црнa Гора ќе дели социјални бонови и масло за јадење

22 јул 2021
Минатата година во црногорските продавници дојде до зголемување на цените на лебот, брашното, маслото, шеќерот, месото, јајцата, млекото
Регион

Ќе поскапи кафето

21 јул 2021
Зголемувањето на цената на суровото кафе ќе предизвика поскапување на кафето во малопродажбата и во Србија, изјави Синиша Даничиќ,...
Свет

Русија: Од август поскапува лебот

20 јул 2021
Од почетокот на годината цените на пченичниот леб се зголемени за 4,6 проценти
Македонија

Трошоците за живот се за 3 отсто повисоки од лани

08 јун 2021
Пораст на индексите на трошоците на животот има кај свежиот зеленчук и овошје, маслото, газираните пијалоци, месото, како и течните...
Македонија

Битиќи: Следиме дали има вештачко зголемување на цените

13 апр 2021
Наскоро ќе излеземе со податок што точно ќе направиме
Вчитува уште новости...