Регион

„Метро“ ќе им исплати награда на работниците

02 апр 2020

На сите вработени „Метро кеш & кери“ – Хрватска ќе им исплати награда во износ од по 1.000 куни (по околу 130 евра).

Со исплатата на симболичната награда сакаме да им се заблагодариме на колешките и колегите чии одговорност, предаденост и труд во оваа вонредна ситуација нè инспирираат. Горди сме на нашите вработени кои вредно и одговорно работат за да на купувачите им овозможиме квалитетна услуга, изјави Ана Јосиповиќ, директорка на човечки ресурси во „Метро кеш & кери“ – Хрватска.

Од компанијата истакнуваат дека се применети различни мерки за заштита на вработените и купувачите, како поставување на дезинфекциски средства на повеќе места во маркетите, социјална дистанца од два метри, маски и ракавици за вработените и сл.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Ледиќ: „Краш“ ќе освојува нови пазари

19 мај 2020

5 милиони евра инвестиции во фабриката Argeta во Изола

19 мај 2020

Одговорно управување со пластиката во „Лидл“ – Србија

19 мај 2020

Во јули во Белград ќе се одржи најголемиот балкански вински натпревар

19 мај 2020

„Певекс“ се залага за бесплатна недела

19 мај 2020

„Бинго“ - најголем работодавец во БиХ

19 мај 2020
Вчитува уште новости...