Македонија

Два нови „Дим маркети“ во Скопје

05 авг 2020

Претходните два месеца компанијата „Гранд пром Зур“ отвори два нови „Дим маркети“, со што бројот на продажни објекти од овој формат се искачи на 6.

Првиот хард-дисконт беше отворен на 4 јуни во скопската населба Ѓорче Петров (на фотографијата), на улицата Мајски Манифест, бр. 2. Маркетот зафаќа површина од 192 квадратни метри.

Вториот „Дим маркет“ ги отвори вратите за потрошувачите на 11 јули, а се наоѓа на улицата Војвода Васил Чакаларов, бр. 42 лок. 1, во  населбата Хром. Овој продажен објект е на површина од 218 квадратни метри.

Асортиманот во двата хард-дисконта го сочинуваат по околу 2.000 активни производи. За услугата се грижат по 8 вработени, а потрошувачите и во двата продажни објекта се услужуваат на две наплатни каси.

Горди сме сто можеме да најавиме дека ја прошируваме продажната мрежа и константно сме во потрага по нови локации, поблиску до потрошувачите. Наскоро ќе го отвориме и новиот „Дим маркет“ во Аеродром, изјавија за InStore од компанијата.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаЧетвртиот пакет антикризни мерки ќе биде објавен во недела

21 сеп 2020

Македонија во следната година очекува раст на БДП од 4,8 отсто

21 сеп 2020

Секој може да биде газда за 1 евро

21 сеп 2020

Уште пет години продолжена дозволата на „Пакомак“ за колективно постапување со отпад

21 сеп 2020

Министерот за земјоделство: Ќе се откупи целото грозје до последно зрно

21 сеп 2020

Грантови за уште 31 фирма преку Фондот за иновации

21 сеп 2020
Вчитува уште новости...