Македонија

Започна со работа целосно реновираниот „КАМ“ маркет во Аеродром

08 Feb 2024

На шести февруари повторно започна со работа целосно реновираниот „КАМ“ маркет во Аеродром (кај поранешен ресторан „Бисера“).

                                          

Маркетот е проширен и распространет на вкупна површина од 721м2, со што овозможува удобно и прегледно пазарење за сите потрошувачи. Во реновираниот и модерно уреден „КАМ“ маркет ќе пронајдете богат асортиман на производи по најниски цени од асортиманот на млечни и месни производи, топли и крцкави печива, богата понуда на овошје и зеленчук, хемија, козметика, како и широка палета на алкохолни и безалкохолни пијалаци, соопштуваат од компанијата.

На денот на отворањето компанијата за потрошувачите обезбеди големи попусти и промоции.

Извор/Фото: „Кам маркет“

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...