Македонија

Почнува голема летна наградна игра на „Веро“

01 јун 2023

Во согласност со корпоративната политика на „Веро“ за поттикнување активности кои придонесуваат за поздрава и почиста животна средина, од денеска, 1 јуни,  почнува голема летна наградна игра „Даруваме и животната средина ја чуваме“ со богат фонд на еко награди, соопштија од „Веро“.

Главната награда која ќе заврши во рацете на најсреќниот потрошувач е електричен мотор C-VIBE.  
 
Наградната игра ќе трае до 14 јули и а во неа може да учествуваат сите полнолетни потрошувачи на „Веро“. Со секоја сметка над 300 денари од означените промотивни производи направена во кој било „Веро“ маркет, потрошувачите добиваат купон за учество во наградната игра. Пополнетите купони се оставаат во означените кутии во маркетите и ќе учествуваат во неделните извлекувања на награди, а фискалните сметки треба задолжително да се чуваат до завршување на наградната игра. Сите купони ќе учествуваат во главното извлекување на 15 јули, кога ќе се дознае и добитникот на главната награда.
 
Грижата за животната средина која Веро континуирано ја демонстрира преку голем број општествено-одговорни проекти е изразена преку богатиот фонд на еко награди кои компанијата ги обезбеди за своите потрошувачи, соопшти трговецот. Во наградната игра „Даруваме и животната средина ја чуваме“, покрај главната награда електричен мотор, ќе се доделуваат и електрични велосипеди, електрични тротинети, прочистувачи за воздух, велосипеди, паметни часовници, правосмукалки и голем број вредносни ваучери од по 2.000 и 3.000 денари за пазарување во „Веро“ маркетите. 
 
Извлекувањата на неделните награди ќе се одржуваат секоја сабота, почнувајќи од 10 јуни, во „Веро центар“ во Скопје во 12 часот. Главното извлекување е на 15 јули во 12 часот исто така во „Веро центар“. Имињата на добитниците на награди во неделните извлекувања, како и името на добитникот на главната награда ќе се објавуваат на социјалните мрежи на „Веро маркети“, а информации за добитниците може да се добијат и во самите маркети. 
      @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...