Македонија

Го најавуваме јунското издание на InStore!

01 јун 2023

Продажба на огласен простор:  

Сакате да бидете дел од јунското издание на InStore магазин? Моделите на учество можат да се прилагодат на вашите цели и потреби:

магазин (печатено и дигитално издание)| интернет страница | њуслетер | социјални мрежи 

Контактирајте нѐ за повеќе информации на

zvezdan@instore.mk

тел.070 37 52 20

+389 2 3067 572  

Во јунскиот број на Instore ќе читате: 

Локално интервју: Живко Мукаетов, генерален менаџер и претседател на Управниот одбор на „Алкалоид“

Тема на бројот: Приватни трговски марки

Мислења и коментари: Како ќе функционира пазарот на труд во „Отворен Балкан“? За InStore зборуваат: 

Трајан Ангелоски, претседател на Сојуз на стопански комори

Марјан Забрчанец, национален координатор за „Отворен Балкан“ 

Деспина Туманоска, аналитичар, „Фајнанс тинк“ 

Сашко Блажевски, извршен директор на „Нелт СТ“ - Македонија  

Мојата кариера: Бобан Младеновски, менаџер на складиште, „Теско“, Велика Британија 

ИнФокус: Грицки 
Истражување: Консумација на грицки на македонскиот пазар 

Водич: Пива и радлери 

БРИМА: Консумација на пива и радлери на македонскиот пазар
„Нилсен“: ТВ-анализа на огласувањата на пива и радлери
„Еуромонитор“: Категоријата пиво во РС Македонија
„Пикаса аналитикс“: Македонски брендови на пива
„Фокус рисрч“: Пивата и радлерите во летоците

Како и редовните рубрики: вести од Македонија, регионот и светот, светска трговска сцена, анализи, нови објекти, интервју од регионот, човечки ресурси, дистрибуција и логистика, осврт на стручно лице, деловен советник, категори-менаџмент.........Читајте InStore! @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...