Македонија

Арсовска: Поддршката за исплата на плати даде добри резултати

23 фев 2021

Претседателката на Сојузот на стопански комори, Данела Арсовска, смета дека мерката за поддршка на плати покажала добри резултати кај компаниите кои ја искористиле.

Мерката за давање поддршка за плати навистина даде резултати и добро е таа што продолжува и во новиот пакет и доколку се покаже како потреба и во наредниот период верува дека владата ќе има слух и дополнително да се продолжи за оние кои навистина им е неопходна за преживување. Верувам дека на оние на кои добро им одеше за време на кризата би требало да ја покажат својата солидарност и да не црпат од овие фондови и да остават за оние кои оваа помош навистина им е неопходна за да не пропаднат, рече Арсовска во синоќешното гостување на „Топ тема“.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Жито Лукс“ инвестира во модернизација на производната линија

25 фев 2021

„Лидл“ ќе отвори продавници во Скопје, Штип, Тетово и Охрид?

25 фев 2021

Минатата година БДП со стапка од минус 4,5 отсто

25 фев 2021

„Прилепска пиварница“ оствари добивка и покрај кризата

25 фев 2021

Од денес почнува платниот промет преку „Македонска пошта“

25 фев 2021

ССМ: При крај сме со договорот за недела како неработен ден

25 фев 2021
Вчитува уште новости...