FMCG Македонија 2020

Митка Мојсовска, „КОЛА“: Контролинг – клуч за квалитетни бизнис одлуки

19 ное 2020

Митка Мојсовска, сертифициран тренер за контролинг и финансов директoр на компанијата „КОЛА" ќе биде еден од говорниците на 6 FMCG SUMMIT 2020 што ќе се одржи на 26 ноември во организација на магазинот InStore и агенцијата „Кликер маркетинг“. 

Таа ќе зборува на темата „Контролинг – клуч за квалитетни бизни одлуки“. 

Својата едукација од областа на контрoлингот Митка ја има стекнато во Загреб на Академијата за Конторлинг во Когноско Контролинг, по програмата на германската Controller Akademie од Минхен. Иплементацијата на комплетниот котролинг систем ја има спроведено во „КОЛА“. Мојсовска е професионалец со огромно искуство во буџетирање, внатрешна контрола, финансиско сметководство и бизнис планирање.

Таа веќе неколку години работи и како единствен сертифициран тренер за контролинг на македонскиот пазар и партнер на германската Controller Akademie. Како консултант за контролинг држи обуки кои се специјализирани за компании од FMCG секторот меѓу кои и на „Витаминка АД“, „Алкалоид“, „Еуро Табак“, „Зегин“, „Плива“ и други компании.

Годинава, на конференцијата можете да ни се придружите бесплатно! Вашата пријава ја очекуваме тука. 

Не пропуштајте го Самитот на кој може да присуствувате само еднаш во годината!  @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаПоликарп Арсеновски: „Патот до вистинските луѓе“

10 ное 2020

Јелена Кнежевиќ Влаховиќ : Илузија на одговорноста

10 ное 2020

Петар Ќорлука на 6 FMCG SUMMIT 2020: Вистинските потези за успех

10 ное 2020

Ана Јеличиќ: “Design Thinking како начин на делување“

10 ное 2020

Признати професионалци - говорници 6 FMCG SUMMIT 2020 (2)

10 ное 2020

Иван Крушковиќ: Креирање вредност преку оптимизација на полиците

10 ное 2020
Вчитува уште новости...