Актуелно

Бесплатен панел на „жешка“ тема – SCM по Ковид-19

10 ное 2020

Антонио Зрилиќ, екперт за Supply Chain Management (SCM) и долгогодишен соработник на InStore, ќе учествува на бесплатниот меѓународен е-панел „Reshoring in a Post COVID World“, кој ќе се одржи утре (11 ноември) од 16 часот.

Во следниот, многу краток период, следуваат значителни промени во структурата на глобалните синџири на снабдување.

Денес земјите на ЕУ и САД носат стратешки одлуки за враќање на стратешки важното производство назад во западната хемисфера (Европа и Северна Америка). Тоа би можело да биде портал од нови можности што се отвора за малите, средните и големите компании, кои можат да земат дел од новиот колач. Овој портал ќе биде отворен само ограничен период, додека не се заземат новите позиции. Затоа, препорачувам да го слушнете бесплатниот панел, на кој заедно со уште пет експерти за Supply Chain Management од Европа, Америка и Австралија, ќе зборуваме за новите можности што се отвораат со реструктурирање на синџирот на снабдување, препорачува Зрилиќ.

Заинтересираните за бесплатниот панел можат да се регистрираат тука. Сите регистрирани учесници ќе добијат снимка и e-book, со генерирани материјали од текот на подготовката на овој панел.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Подравка“ ги награди вработените за успешни резултати

21 окт 2020

Висар Јакупи, „Киппер“: Вработените се вистинските херои на успешната приказна

21 окт 2020

Јелена Кнежевиќ-Влаховиќ: Како се победува?

21 окт 2020

Нови 100 брендови во новиот 100 MUST HAVE 2020/2021

21 окт 2020

Се изготвува закон за неработна недела - како ќе се одрази врз трговците?

21 окт 2020

Претставуваме: „Арел невромаркетинг“ – лабораторија за анализи, истражувања и едукација

21 окт 2020
Вчитува уште новости...