Маркетинг

Словенија: „Лидл“ лансира летна кампања (Видео)

04 Jul 2024

Компанијата „Лидл“ – Словенија во соработка со агенцијата „Луна/ТВБА“, ја лансира нова  летна кампања.

Како дел од кампањата, компанијата презентира серија на реклами во „мокументарен“ формат, во кои за нарацијата е задолжен Иван Лотриќ.

 Во рекламите можат да се видат интересни ликови како се собираат на разни настани, како одбележување на матурска, гледање фудбал и правање на скара или одење на летување.

Кампањата е фокусира на производите од асортиманот на „Лидл“ е насочен на асортиманот за скара и пикници.

Извор: InStore.si

Фото: „Лидл“ - Словенија@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...