Hashtag: 'Лореал'
Регионално

Ана Мекмахон: Позитивно влијаеме и врз потрошувачите и врз планетата

31 мар 2021
Годинава беше повик за будење на планетата. Ефектите од кризата и алармантните предупредувања за климатските промени бараат итна и...
Свет

(ВИДЕО) Кармин на „Лореал“ во нијанса по желба

10 фев 2021
Користејќи ја технологијата Perso, потрошувачите може да создадат нови нијанси за усни во рамките на соодветна апликација
Свет

„Лореал“ ја менува ознаката „whitening“ со „glow“

01 јул 2020
Француската козметичка компанија „Лореал“ постепено ќе ја преименува ознаката на производите за избелување на кожата
Свет

„Лореал“ за жените и за животната средина

15 мај 2020
„Лореал“ лансира социјална и еколошка програма за солидарност „L’Oréal for the future“, вредна 150 милиони евра...
Регион

Нова директорка на „Лореал“ за Јадранскиот Регион

04 мар 2020
Таа на почетокот од март ќе ја замени Биџит Стрелер, која ќе преземе нови должности во групацијата „Лореал“ по 15 години успешно...
Свет

„Лореал“ претстави нов уред за убавина

13 јан 2020
На најголемиот технолошки саем во светот, CES 2020, кој се одржа во Лас Вегас, компанијата „Лереал“ го претстави Perso, прв уред за домашна...
Свет

Повисок пораст од очекуваниот за „Лореал“

12 ное 2018
Козметичкиот гигант „Лореал“ соопшти дека од јули до септември годинава приходите достигнале до 6,47 милијарди евра, што е пораст за 6,2%...
Свет

„Казино“ и „Лореал“ отвораат синџир дрогерии

26 јун 2018
Францускиот трговски синџир „Казино“ и козметичкиот гигант „Лореал“ најавија заедничко лансирање на синџир продавници во Париз за...
Вчитува уште новости...