Hashtag: 'Lavazza'
Свет

Lavazza лансира алуминиумски капсули за кафе

23 авг 2022
Новата линија вклучува шест вкусови и пакување што целосно може да се рециклира
Видео вести

(ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

13 мај 2020
Good Morning Humanity е новата глобална кампања на Lavazza, која преку зборовите од славниот говор на Чарли Чаплин, Speech to Humanity од филмот „Големиот...
Свет

(ФОТО-ВЕСТ) Lavazza со ново лого

01 апр 2020
Италијанската групација „Лаваца“ ги поддржува препораките од здравствените власти и од Светската здравствена организација...
Вчитува уште новости...