Регион

„Франк“ со донации на кафе и чај

02 апр 2020

На многубројни институции „Франк“ им обезбеди донации во кафе и чај, како и апарати за самопослужување со кафе и чај во вредност од околу 40.000 евра.

Во соработка со Црвениот крст на Хрватска, „Франк“ веќе вторпат овој месец им распредели донации на здравствените работници во итните служби и на волонтерите. Исто така, работниците во „Франк“, кои секојдневно обезбедуваат нормална испорака на пазарот, организираа и достава на донации и во други здравствени институции.

Во согласност со потребите „Франк“ и понатаму ќе продолжи да им помага на сите институции и поединци на кои им е потребно и кои непрекинато работат на спречување на пандемијата со вирусот корона, соопштија од „Франк“.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Ледиќ: „Краш“ ќе освојува нови пазари

19 мај 2020

5 милиони евра инвестиции во фабриката Argeta во Изола

19 мај 2020

Одговорно управување со пластиката во „Лидл“ – Србија

19 мај 2020

Во јули во Белград ќе се одржи најголемиот балкански вински натпревар

19 мај 2020

„Певекс“ се залага за бесплатна недела

19 мај 2020

„Бинго“ - најголем работодавец во БиХ

19 мај 2020
Вчитува уште новости...