Регион

Србија: Отворен е реновираниот „Персу“ маркет во Башаид

02 апр 2024

На 30.март свечено беше отворен реновираниот маркет на  „Персу“ во Башаид, на адресата „Војвоџанска 58“.

Маркетот се протега на површина од 150 квадратни метри и нуди над 2.500 артикли од различни домашни и светски брендови, соопштуваат од „Персу“.

Од компанијата велат дека и овој пат продолжуваат со воспоставената пракса на подарување, па така новите соседи ги израдувале со бројни подароци, изненадувања и попусти и додаваат дека таквата традиција ќе продолжи и во иднина.

Маркетите „Персу“ работат веќе 27 години како малопродажен формат во рамките на акционерското друштво „ББ Траде“. Трговската дејност ја вршат во 174 малопродажни објекти на територијата на Војводина и Белград.

Извор:Instore.rs

Фото: „Персу“@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...