Актуелно

„Колрајт“ дистрибуира повеќекратни рачки за количките за пазарување

19 јун 2020

Белгискиот трговец „Колрајт“ почна да дистрибуира повеќекратни рачки што можат да се извадат од количките за пазарување.

Трговецот се здружи со „Кликс тојс“ за проектот што ќе опфати дистрибуција на околу 6 милиони комплети од рачките Clipeez. Целта е на купувачите да им се овозможи чувство на сигурност при купувањето, односно да ги користат количките за пазарување без директен контакт со рачките.

Рачките се практична алатка и ќе бидат дел од новата, сега веќе вообичаена практика, како носењето маски на лице, велат од менаџментот на компанијата.

Рачките се 100% рециклирачки и се наменети за повеќекратна употреба. Можат да се мијат во машина за садови или со вода и сапун. Засега рачките се дитрибуираат во 30 продавници во 4 региони во Белгија. Од „Колрајт“ очекуваат дистрибуцијата на бесплатните рачки да биде низ целата земја до крајот на јули.

Изворesmmagazine.com@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСе бара кривична одговорност за фирми кои зеле субвенции, а не поделиле плати

20 јул 2020

Словенија ги продолжува мерките за спас на работни места

20 јул 2020

Зоран Богетиќ: Што се наоѓа под „врвот на ледениот брег“?

20 јул 2020

Milka загуби судски спор во Германија

20 јул 2020

Во маркетите потрошени 16 милиони евра од домашните платежни картички

20 јул 2020

Црна Гора повторно прогласи епидемија на целата територија

20 јул 2020
Вчитува уште новости...