Маркетинг

Хрватска: Лука Модриќ и „Подравка“ со промотивен спот за Lino Lada (Видео)

13 фев 2024

Амбасадорот   Lino Lada    Лука Модриќ и „Подравка“ снимиле спот кој ќе започне да се емитува на Тв екрани.

Овој тв спот, како и преходниот, со Доминик Ливаковиќ, е снимен под режисерската палка на Далибор Метаниќ и под будното око на агенцијата „Мекен Загреб“, која го смислила сценариото и го реализирала во соработка со продукцијата „Вал“.

 Главното мото на спотот е „Ти избираш – една или сите“.

Lino Lada е еден од најпознатите брендови на „Подравка“ и во својот асортиман има дури пет различни вкусови.

Лука Модриќ и „Подравка“ во рамките на својата соработка за празниците донирале на Банката за храна на загребскиот Црвениот крст.

       

Извор/Фото: „Подравка“@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...