Маркетинг

Србија: Grand кафе и Анѓелка Стевиќ – Жугиќ во нова кампања (Видео)

05 фев 2024

 Четврта година по ред Grand кафе ја лансира кампањата „Ајде да имаме време“

Во кампањата овој пат се приклучила и актерката Анѓелка Стевиќ – Жугиќ, која автентично и сликовито прикажува различни ситуации од животот на една модерна жена, во кои многумина се препознаваат, соопштуваат од компанијата.

 Таа е деловна жена, но во исто време грижлива и посветена на своите најблиски. Колешка која во од се подготвува за важен деловен состанок,  мајка го превезува своето дете во градинка, шопингхоличарка... Таа е сè, но умерено,  тоа е пораката од последната кампања, соопштуваат од компанијата.

Со продолжување на оваа кампања годинава, Grand кафе порачува дека е потребно прво да се грижиме за себе, за да можеме да се грижиме и за другите, соопштуваат од компанијата.

              

Извор:Instore.rs

Фото: Grand@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...