Свет

„Волмарт“ ќе ги продолжи разговорите за „Асда“

31 јул 2020

Менаџментот на најголемиот трговец на светот – „Волмарт“ најави дека најверојатно ќе продолжи со разговорите за продажба на мнозинскиот удел во „Асда“ откако ќе се надминат поголемите предизвици од пандемијата.

Постои можност преговорите да продолжат во одреден момент, но само кога „Волмарт“ ќе почувствува дека тоа е вистинското време, изјави Роџер Барнли (на фотографијата), извршен директор на „Асда“.

Тој додава дека нема причина да не се вратат на маса кога ќе бидат создадени соодветни услови: Имаме нова нормалност, на која треба да се приспособиме и да ја прифатиме.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаРусија сака да ги контролира цените во малопродажбата

28 јул 2020

Американската економија потона за рекордни 33 проценти

28 јул 2020

Австрија во „рецесија од историски размери“

28 јул 2020

Германскиот БДП го допре дното

28 јул 2020

„Карфур“ заштеди 480 милиони евра во првата половина од 2020 година

28 јул 2020

„дм“ ја отвори 90-тата продавница во Словенија

28 јул 2020
Вчитува уште новости...