Регион

„Имлек“ не ги намалува откупните цени

01 апр 2020

Компанијата „Имлек“ соопшти дека во период на новонастанатата ситуација во земјата нема да ги намалува откупните цени на млекото од своите кооперанти.

Од компанијата соопштија дека нема да има намалување на откупеното количество млеко. Како и досега, „Имлек“ ќе продолжи со редовно собирање на млекото од своите фармери.

Млекарницата соработува со околу 4.000 фармери-кооперанти на територијата на Србија, а дневниот откуп на млеко е околу милион литри.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Ледиќ: „Краш“ ќе освојува нови пазари

19 мај 2020

5 милиони евра инвестиции во фабриката Argeta во Изола

19 мај 2020

Одговорно управување со пластиката во „Лидл“ – Србија

19 мај 2020

Во јули во Белград ќе се одржи најголемиот балкански вински натпревар

19 мај 2020

„Певекс“ се залага за бесплатна недела

19 мај 2020

„Бинго“ - најголем работодавец во БиХ

19 мај 2020
Вчитува уште новости...