Регион

Србија: Maggi лансира нова линија инспирирана од азиската кујна

11 јун 2024

 Препознавајќи ја се поголемата популарност и побарувачка за автентичната азиска храна, Maggi најави лансирање на нова линија на производи кои се инспирирани од вкусовите на азиската кујна.

Со Maggi потрошувачите во своите кујни за помалку од 10 минути ќе можат да ги пробаат вкусовите на Јапонија, Кина, Тајланд и Индија.

Новата азиска колекција вклучува сосови, пасти за готвење и инстант нудли од тајландскиот Pai Thai до кремастите  Tikaa Masala  и пилешкото Teriyaki.

 Повеќенаменските сосови за готвење, како што е сосо за тајландските пржени нудли, јапонскиот Теријаки сос и кинескиот слатко – лут сос, им овозможуваат на потрошувачите да ги внесат автентичните вкусови на Азија во своите јадења.

 

 

 

Извор: InStore.rs

Фото: Maggi

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...