Регион

Србија: „Медиус“ ја отвори својата прва продавница во Рума

12 фев 2024

Трговската компанија „Медиус“ во петокот го отворила својот 31.објект кој истовремено и прв ваков објект на компанијата во Рума.

 Објектот се протега на површина од 400 квадратни метри, од кои 317 мкв е продажен простор, додека 83 мкв.завзема магацинскиот простор.

 Во продажниот простор има три каси, а на купувалите им се нудат околу 6.000 артикли.

 Од компанијата додаваат дека специфичноста на понудата се гледа во тоа што значаен дел претставува свежото месо и месните преработки од сопственото производство месарницата „Медиус“.

Извор: InStore.rs

Фото: „Медиус“@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...