Македонија

Бизнис форум: Влијание на словенечките компании во Македонија

07 фев 2024

Амбасадата на Република Словенија во Северна Македонија, заедно со Здружението на словенечки и македонски претприемачи, Стопанската комора на Северна Македонија, Институтот за стратешки решенија и Спирит Словенија денеска организира бизнис форум насловен „The water is rising: Running a Business while Managing Crises”.

Една од темите на форумот ќе биде и економската интеграција на Западен Балкан со ЕУ.

На годинашниот настан во Скопје ќе се разгледа влијанието на климатските промени и геополитиката врз управувањето со ризици и бизнисот.

Извор: Nezavisen.mk

Извор: Facebook@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...