Актуелно

Го најавуваме февруарското издание на InStore!

31 јан 2024

Продажба на огласен простор: 

Сакате да бидете дел од  изданијата на InStore магазин? Моделите на учество можат да се приспособат на вашите цели и потреби:

магазин (печатено и дигитално издание)| интернет-страница | њуслетер | социјални мрежи

Контактирајте нѐ за повеќе информации на:

zvezdan@instore.mk

тел.070 37 52 20

+389 2 3067 572 

Во февруарскиот број на InStore ќе читате:

Локално интервју: Орде Ивановски, менаџер за продажба и маркетинг во „Бадел 1862“ – Македонија

Интервју од регион: Дарја Тержан, извршна директорка на деловната единица Donat во „Атлантик група“

Мислења и коментари: Какви се очекувањата од 2024 година? За Instore зборуваат:

  • Аби Бауш, економски аналитичар,
  • Стефан Шишовски, директор  „Перутнина Птуј" - Скопје,
  • Никола Лаврња, менаџер за финансии во „Нелт СТ - Македонија“

InFocus: Тестенини, сосови и дресинзи

  • Фокус рисрч“Tестенините, сосовите и дресинзите во летоците
  • „Нилсен“: ТВ-анализа на огласувањата на категоријата

Водич: Средства за домашна хигиена

  • „Нилсен“: ТВ-анализа на огласувањата на средствата за хигиена
  • „Еуромонитор“: Категоријата средства за чистење и хигиена во домот во РС Македонија
  • „Фокус рисрч“: Средствата за хигиена во летоците

Тема на InStore: Инвестиции@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...