Свет

„7 Елевен“ влегува на пазарот во Изреал

20 ное 2020

Мултинационалната компанија „7 Елевен“ со седиште во Јапонија влегува на изреалскиот пазар. Првичниот план е изградба на 250 продажни места. 

Според пишувањето на изреалските медиуми, франшизата за контрола на продавниците  „7 Елевен“ ќе ја добијат трговецот се текстил „Фокс“ и синџирот за бела техника „Електра“. Двата трговци потпишаа договор за заедничко вложување 50-50. 

 „7 Елевен“ има повеќе од 7.000 продажни места на 20 глобални пазари. Тој е најсилен трговец на домицилниот (јапонскиот) пазар. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаФранција: Остар став за преземањето на „Карфур“

12 јан 2021

Италија: „Барила“ ја презеде британската „Паста евангелистс“

12 јан 2021

Британските трговци повикаа на итна интервенција за снабдување на Северна Ирска

12 јан 2021

САД: Сладолед за кучиња

12 јан 2021

Франција: Препорака за целосна забрана на нитритите во сувомеснатите производи

12 јан 2021

МОТ: Подобро да се заштитат работниците што работат од дома

12 јан 2021
Вчитува уште новости...