Hashtag: 'Рамстор'
Македонија

„Рамстор“ подготви специјални пакети

22 апр 2020
За да им излезе во пресрет на потрошувачите, „Рамстор“ подготви специјални пакети со прехранбени производи и средства за...
Македонија

„Рамстор“ ги исполнува безбедносните превентивни мерки

13 апр 2020
За да го заштити здравјето на потрошувачите и вработените, „Рамстор“ – Македонија секојдневно ги зголемува мерките за безбедност на...
Македонија

Рамстор: Имаме залихи, цените остануваат исти

17 мар 2020
Продавниците на „Рамстор“ имаат доволно залихи, а на денешната средба, генералниот директор на „Рамстор“ – Македонија Ајхан Узун...
Македонија

„Рамстор“ го отвори вториот маркет во Струмица

10 јан 2020
Компанијата „Рамстор“ – Македонија отвори нов маркет, лоциран на улицата Гоце Делчев, бр. 42 во Струмица...
Македонија

Традиционална крводарителска акција на „Рамстор“

14 ное 2019
По повод 14. роденден на „Рамстор“ – Македонија, во соработка со Црвениот крст и со Заводот за трансфузиологија, компанијата вчера...
Македонија

Нов маркет „Рамстор“ во Карпош

11 ное 2019
Компанијата „Рамстор“ – Македонија отвори нов маркет во петокот (8 ноември), лоциран на улица Прашка, бр. 11/2 во скопската населба...
Македонија

„Рамстор“ донираше 59 пакети храна во мрежата на „Сите сити“

17 окт 2019
Донацијата е по повод 16 октомври, Светски ден на храната
Свет

Озѓур Торт,извршен директор на „Мигрос“, ќе ја води светската малопродажба

21 јун 2019
Групацијата „Мигрос“ е мајка компанија на „Рамстор“
Македонија

„Рамстор“ и „Трисомиа 21“ учествуваа на Скопски маратон

06 мај 2019
Во саботата тимот на „Рамстор“ учествуваше и успешно ја заврши трката на „Виз ер Скопски маратон“...
Свет

„Мигрос“ собра 4.000 брендови на најголемиот малопродажен Саем во Турција

12 апр 2019
Саемот беше поставен на вкупна површина од 20.000 квадратни метри, при што присуствува 4.000 брендови, повеќе од 400 добавувачи, како и 2500...
Македонија

Нов маркет „Рамстор“ во Стар Аеродром

11 мар 2019
На Денот на жената – 8 март, компанијата „Рамстор“ – Македонија отвори нов маркет, лоциран на улицата Фрањо Клуз, бр. 6 во Стар Аеродром...
Македонија

Младо и динамично работно опкружување благодарение на жените

07 мар 2019
Една од основните причини за порастот, развојот и успехот на „Рамстор“ – Македонија се трудот и поддршката од женскиот персонал...
Вчитува уште новости...