Hashtag: 'Србија'
Регион

„Симка“ отвора погон во Шабац

25 јун 2021
Погонот ќе има 3.500 квадратни метри и во него ќе бидат вработени 120 локални жители
Регион

Србија лани извезе вино во вредност од 16 милиони евра

14 јун 2021
Лани Србија произведе 7,2 отсто помалку вино во споредба со 2019 година
Регион

„Кока кола ХБЦ“ - Србија и „Бамби“ претставија заеднички извештај за одржливост

11 јун 2021
Компанијата „Кока кола ХБЦ“ - Србија, осми пат по ред објави извештај за одржливо работење, кој првпат ги опфаќа и резултатите на...
Регион

„Бамби“ вложува 12 милиони евра во нова линија кекси

09 јун 2021
Чадеж истовремено објави дека производите на „Бамби“ ќе се најдат во кафулињата на „Кока кола“ ширум светот
Регион

Денеска и утре се одржува FMCG Бренд Форум

01 јун 2021
Српската редакција на магазинот InStore ја организира централната годишна конференција за маркетинг на FMCG брендовите и услугите
Регион

Се продава фабриката „Фиделинка“

19 мај 2021
Јавното наддавање е закажано за 18 јуни
Актуелно

„Лидл“ почна да гради логистички центар во Лапово

18 мај 2021
Површината на логистичкиот центар е 57.000 квадратни метри, а завршувањето се очекува за 12 месеци
Регион

Отворен првиот маркет „Персу“ во Белград

07 мај 2021
Малопродажниот синџир „Персу“ го отвори првиот маркет во Белград. Лоциран во Ломина 4, маркетот се наоѓа во еден од најфреквентните...
Регион

Производите на „Будимка“ повторно на пазарот

20 апр 2021
Фабриката „Будимка“ од Пожега лансира на пазарот овошни сокови во пакување од еден литар, а се планираат и помали пакувања наменети за...
Регион

Промовирана нова ракија од брендот Yebiga

16 апр 2021
За популарноста придонесе и фактот дека промотер и идеен творец на оваа ракија е Били Гулд, басист на групата Faith No More
Регион

Српската храна на саем во Москва

12 апр 2021
„Продекспо“ секоја година го посетуваат околу 7.000 посетители од повеќе од 110 земји
Регион

Србија ги отвора трговските центри во понеделник

09 апр 2021
На денешната седница на Кризниот штаб донесена е одлука за отворање на трговските центри, но и за враќање на учениците во училиштата...
Вчитува уште новости...