Регион

„Шпар“ ја проширува соработката со хрватските земјоделски производители

09 апр 2020

Досега „Шпар“ – Хрватска оствари соработка со нови 60 земјоделски производители, кои поради вонредната состојба, повеќе не можат да ги продаваат своите производи на пазарите.

Во првите неколку денови, трговецот од малите производители откупи марула, пакувани домати, праз, блитва, магдонос, спанаќ, кромид и рукола.

Ја прошируваме соработката и со голем број од досегашните хрватски доставувачи. Најголемиот дел од нивните производи се продаваат под приватната марка Vrtovi Hrvatske, порачуваат од компанијата.

Од „Шпар“ апелираат до малите производители на овошје и на зеленчук, кои не можат да ги пласираат производите на пазар, да се јават во централите на компанијата.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Ледиќ: „Краш“ ќе освојува нови пазари

19 мај 2020

5 милиони евра инвестиции во фабриката Argeta во Изола

19 мај 2020

Одговорно управување со пластиката во „Лидл“ – Србија

19 мај 2020

Во јули во Белград ќе се одржи најголемиот балкански вински натпревар

19 мај 2020

„Певекс“ се залага за бесплатна недела

19 мај 2020

„Бинго“ - најголем работодавец во БиХ

19 мај 2020
Вчитува уште новости...