Регион

Поддршка: Класична музика во продавниците на „Делез“

16 ное 2020

„Делез“- Србија ја поддржа иницијативата „Музика секаде“ што ја покрена Белградската филхармонија. 

Целта на иницијативата е филхармонијата да не биде единственото место каде можат да се слушаат дела од класиката. Сега тоа е можно и во нашите „Макси“ супермаркети во периодот од 18 часот до 19 часот. Веруваме дека класичната музика ќе придонесе за уште подобро искуство при купувањето, соопштија од трговскиот синџир. 

Од Белгардска филхармонија најавија дека сакаат да ги срушат сите предрасуди околу слушањето класична музика со воведување алтернативни локации за слушање музика. 

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаХрватска: „Атлантик“ издаде нова обврзница вредна 300 милиони куни

06 ное 2020

„Певекс“ исплаќа надомест за Божиќ и покрај пандемијата

06 ное 2020

БиХ: Порасна домашното производство на средства за дезинфекција

06 ное 2020

Вредно признание за „Кока кола ХБЦ“

06 ное 2020

„Арабеска“ донираше 100 килограми кафе во хрватските болници

06 ное 2020

„Нестле“ има нова директорка во Србија

06 ное 2020
Вчитува уште новости...