Македонија

Иновативно пакување на јогуртот Alpsko

22 фев 2021

„Лакталис Македонија“ неодамна го лансираше новиот јогурт Alpsko со иновативно и практично пакување.

Ориентиран кон модерна технологија, употреба на врвни знаења и подобрување на квалитетот, инвестиравме во модернизација на производството и едукација на вработените. Тоа резултираше со подобрен квалитет на производите, како и подобро разбирање на потребите на потрошувачите и љубителите на јогуртот Alpsko, кои не сакаат да се соочуваат со непријатните мустаќи додека појадувааат во пекарница, јадат и возат кон работа или појадуваат со колегите, изјавуваат од компанијата.

Јогуртот е достапен во сите продавници во чашка од 275 гр.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Жито Лукс“ инвестира во модернизација на производната линија

25 фев 2021

„Лидл“ ќе отвори продавници во Скопје, Штип, Тетово и Охрид?

25 фев 2021

Минатата година БДП со стапка од минус 4,5 отсто

25 фев 2021

„Прилепска пиварница“ оствари добивка и покрај кризата

25 фев 2021

Од денес почнува платниот промет преку „Македонска пошта“

25 фев 2021

ССМ: При крај сме со договорот за недела како неработен ден

25 фев 2021
Вчитува уште новости...