Видео вести

(ВИДЕО)Линкдин-кампања на „Маерск“

09 авг 2020

Светскиот провајдер на логистички услуги „Маерск“ создава нова територија во бизнис-трансформацијата, поврзувајќи го светот на нов начин.

Светот на Б2Б-комуникацијата е полн со корпоративни клишеа, а исто така кај брендовите и огласувачите доминира и верувањето дека рационалната комуникација најдобро функционира. Данската креативна агенција „& ко“ има спротивен пристап – нејзините креативци знаат дека емотивното раскажување приказни и креативи има поголемо влијание врз Б2Б-средината отколку што било друго. Последното видео што агенцијата го правеше за „Маерск“ – „Disconnected“ (неповрзани) е загадочен и кинематографски поглед на иднината на логистиката, во режија на Кристофер Бо.

Видеото може да го гледате како забрзан акциски трилер за светот што се распаѓа или како вистинска приказна за 4 лика во секторот логистика, кои треба да достават пакет и мора да се поврзат со светот на нов начин, велат од агенцијата.

Новата кампања е лансирана на 29 јуни на мрежата „Линкдин“. Според Размус Филип, медија-стратег во „& ко“, на таа платформа луѓето очекуваат стандардни корпоративни вести и огласи за работа. Оваа кампања ѝ пркоси на конвенционалната употреба на платформата. Таа води дијалог со публиката, кој е многу поинаков од тоа што сме го виделе досега, истакнува тој.

Од „Маерск“ велат дека се трудат да го променат начинот на прикажување на корпоративната порака.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина(ВИДЕО) Oatly прашува: Дали сте глупави?

25 сеп 2020

(ВИДЕО) Нова, духовита реклама за пиво

25 сеп 2020

(ВИДЕО) Најпаметната количка за купување

25 сеп 2020

(ВИДЕО) Прва глобална промоција на Carlsberg

25 сеп 2020

(ВИДЕО) Петар Ќорлука: Луѓето ќе запаметат кој како се однесувал во кризни времиња

25 сеп 2020

(ВИДЕО) „Кооп“ божиќна реклама: Сите да направиме нешто добро за заедницата

25 сеп 2020
Вчитува уште новости...