Hashtag: 'Франција'
Свет

„Казино“ ги продава маркетите

18 окт 2019
Целта на трговецот е е до крајот на првиот квартал од следната година да собере 2,5 милиони евра од продажба на имот
Свет

„Карфур“ отвори продавница за козметика во Париз

08 окт 2019
Трговскиот синџир „Карфур“ отвори специјализирана продавница за козметика во главниот град на Франција, а најголем дел од...
Свет

Два нови дисконти „Супеко“ во Франција

10 сеп 2019
„Карфур“ во моментот има 23 продавници „Супеко“ во Шпанија, 15 во Романија, 2 во Полска и една во Италија...
Свет

Франција го казни „Амазон“ со 4,4 милиони долари

06 сеп 2019
Француското Министерство за финансии поднесе тужба против онлајн гигантот во 2017 година, поради „наметнување на нечесен трговски однос...
Македонија

Македонија е на 28 место во извозот на вино

08 јул 2019
Лидер е Франција со извоз од 11 милијарди долари или 29,5% учество во вкупниот извоз во светски рамки
Свет

Групацијата „Казино“ продаде осум маркети за 39 милиони евра

04 јул 2019
Од компанијата изјавија дека продажбата на другите објекти „оди според планот“
Свет

Поморот на пчелите го загрози производството на мед во Франција

28 јун 2019
Франција е петти производител на мед во ЕУ
Македонија

„Тиквеш“ ги претстави првите четири вина произведени на сопствениот посед во Франција

10 јун 2019
Овие четири вина се дел од целосно обновеното портфолио на винарницата „Château de Gourdon“ кое го сочинуваат вкупно седум вина
Свет

Франција забрани адитив што го има во чоколадото и во мастиките

19 апр 2019
Образложението е дека овој адитив минува низ ѕидот на цревата
Свет

Повторно проработи најголемата фабрика за Nutella во Франција

28 фев 2019
Сомнежите беа поради квалитетот на печени и мелени лешници што се составен дел од намазот „Nutella“ и на чоколадите Kinder Bueno
Свет

Француски „Касино“ продаде продавници вредни 500 милиони евра

22 јан 2019
Од „Касино“ соопштија дека ќе го продаде портфолиото на хипермаркети и традиционалните супермаркети на „Fortress“ која создаде алатка...
Свет

Франција бара поздрава преработена храна

12 дек 2018
Францускиот парламентарен извештај повикува да се преземат мерки за преработената и ултра-преработената храна да бидат поздрави...
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 13 | следни