IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 27.05.2018 || Hina products се закити со 4 златни медали  |  Тринаесет студенти примени во програмата „Меркатор-С“  |  Скопско Нефилтрирано, ново пиво од „Пивара Скопје“  |  Мора да се вложува во истражувања и во развој  |  Рекордни 15 награди за „Тиквеш“ во Лондон  |  Нов концепт - „Куќа хемије ексклузив“  |  Едукативен и инспиративен ден за паметење  |  Утре се одржува 4. FMCG Summit Скопје 2018  |  „Игло“ ја зголеми продажбата за 15%  |  Ванилата поскапа од среброто  |  Нова инвестиција на „Даути комерц“  |  Потрошувачите ги избраа производите на годината  |  „Хенкел“ останува посветен на продолжување на порастот  |  Цените на индустриските производи пониски на месечно, повисоки на годишно ниво  |  Решенија за поефикасно и поефективно работење  |  Преработувачите очекуваат поголема конкурентност на домашниот пазар  |  „Монделез“ го презема „Тејтс бејк шоп“  |  „Нестле“ ќе го продава кафето на „Старбакс“  |  Плаќање со мобилен телефон во „Меркатор“   |  Се укинуваат временските ограничувања за продажба на алкохол  |   ||
   
 
Македонија , 22.05.2018
 
Hina products годинава освои 4 големи златни медали за производите: домашен ајвар, лутеница, ајвар благ и ѓувеч, на Интернационалниот земјоделски саем во Нови Сад.
 
Регион , 22.05.2018
 
Од над 250 пријавени кандидати, избрани се 13 студенти од неколку факултети кои ќе добијат можност да ги усовршат своите знаења во рамките на програмата „Генерација 2018“ на „Меркатор-С“.
 
Македонија , 21.05.2018
 
Скопско нефилтрирано е новиот производ на „Пивара Скопје“ како ново надоврзување на Скопско, еден од водечките пивски брендови во Македонија.
 
Македонија , 21.05.2018
 
Претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, учествуваше на 13. Меѓународен симпозиум за корпоративно управување, на тема „Дигитална економија – двигател на економскиот пораст“, кој се одржа од 16 до 18 мај во БиХ.
 
Македонија , 21.05.2018
 
Вината на „Тиквеш“ освоија 15 награди на Меѓународниот вински натпревар „International Wine Challenge“ (IWC) што се одржа деновиве по 35-ти пат во Лондон, Велика Британија.
 
Регион , 21.05.2018
 
На 14 мај, во Подгорица, на ексклузивен простор, претставен е новиот концепт на дрогеријата „Куќа хемије ексклузив“.
 
Македонија , 18.05.2018
 
Докажани FMCG-професионалци, консултанти и истражувачки агенции од земјава, Јадранскиот Регион, Грција и од Русија го одбележаа најпосетениот FMCG Summit досега, кој се одржа вчера во хотелот „Александар палас“ во Скопје.
In Store novi broj
Македонија
Тираж: 4.000 Примероци
 
Promocije
Погледнете ги сите производи и впишете го својот новитет


 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
back to top