Регион

Хрватска: „Атлантик“ издаде нова обврзница вредна 300 милиони куни

20 ное 2020

„Атлантик група“ издаде обврзница во номинален износ до најмногу 300 милиони куни, со рок на доспевање од пет години. 

Обврзницата ќе има фиксна годишна каматна стапка, со полугодишна исплата на камата и еднократно доспевање на главницата по пет години, соопшти „Загребска берза“. 

Кон крајот на октомври, пак, управата на „Атлантик“ донесе одлука за отповикување на постоечките обврзници издадени на 7 јуни 2016 година во номинален износ од 200 милиони куни. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Певекс“ исплаќа надомест за Божиќ и покрај пандемијата

06 ное 2020

БиХ: Порасна домашното производство на средства за дезинфекција

06 ное 2020

Вредно признание за „Кока кола ХБЦ“

06 ное 2020

Поддршка: Класична музика во продавниците на „Делез“

06 ное 2020

„Арабеска“ донираше 100 килограми кафе во хрватските болници

06 ное 2020

„Нестле“ има нова директорка во Србија

06 ное 2020
Вчитува уште новости...